Plafoniera LED cu senzor de miscare VIDEX VL-CLR-300-2 30W 5CCT Alb
118,69 lei TVA inclus
În stoc
În stoc
Plafoniera LED cu senzor de mișcare VIDEX VL-CLR-300-2 este proiectată pentru iluminatul rezidențial și comercial. Aplicațiile adecvate includ casele scărilor, coridoarele, camerele de zi, balcoanele închise și băile.
AVANTAJE ȘI CARACTERISTICI: – Configurație flexibilă a modului de iluminare – Evaluat pentru 20 000 de cicluri de comutare ON/OFF – Flux luminos – 3200Lm – Unghiul fasciculului – 120° – Temperatura de culoare – 2700/3000/4000/5000/6500K – Durată de viață – 25 000 de ore – Distanța minimă de la obiectul iluminat – 0,5 m – Gradul de protecție – IP44 (potrivit pentru medii în care pot apărea stropi de apă) – Clasament de rezistență la impact – IK07
CONȚINUTUL PACHETULUI: 1. Plafoniera 2. Ancore de montare cu șuruburi 3. Manual de utilizare 4. Ambalare individuală
INSTRUCȚIUNI DE INSTALARE ȘI CONECTARE Instalarea trebuie efectuată de un specialist calificat. Toate lucrările trebuie efectuate cu alimentarea întreruptă. Instalați dispozitivul în conformitate cu instrucțiunile. Cablajul trebuie conectat prin blocul de borne încorporat. Pentru a asigura o protecție IP adecvată, diametrul cablului de alimentare trebuie să se potrivească strâns în colțurile de etanșare. Înainte de prima utilizare, verificați fiabilitatea montării mecanice și a conexiunilor electrice. Produsul poate fi utilizat numai într-o rețea electrică care respectă standardele de energie și calitate aplicabile.
Avertizare! Pentru conexiunea de grup în buclă, sarcina totală maximă per grup este de 1000 W, cu condiția ca un cablu cu o secțiune transversală de cel puțin 1,5 mm² este folosit. Distanța minimă dintre două corpuri de iluminat trebuie să fie de 3 metri pentru a evita interferența între senzorii de mișcare.
INSTRUCȚIUNI DE UTILIZARE
Comutatorul №1. Selecția modului prima poziție – Mod normal: lumina este controlată de un întrerupător standard de perete (ON/OFF). Poziția a 2-a – Modul senzor de mișcare pe timp de zi: lumina se aprinde automat când este detectată mișcare în timpul zilei sau nopții (>30 lx) și se stinge după o întârziere prestabilită dacă nu este detectată nicio mișcare. Poziția a 3-a – Modul senzor de mișcare de noapte: lumina se aprinde automat când este detectată mișcare noaptea (<30 lx) și se stinge după o întârziere prestabilită dacă nu este detectată nicio mișcare.
Comutatorul №2. Întârziere post-detecție (senzor radar) prima poziție – 30 de secunde poziția a 2-a – 60 de secunde poziția a 3-a – 180 de secunde
Comutatorul №3. Setarea temperaturii culorii prima poziție – 2700K (lumină caldă) poziția a 2-a – 3000K (lumină caldă) poziția a 3-a – 4000K (alb neutru) poziția a patra – 5000K (lumina zilei) poziția a 5-a – 6500K (lumină rece)
Comutatorul №4. Setarea puterii prima poziție – 30W poziția a 2-a – 25W poziția a 3-a – 15W
Acest produs este destinat numai utilizării în interior. AVERTIZARE! Nu depășiți sarcina totală maximă de 1000 W când utilizați conexiunea de grup în buclă. Nu priviți direct în fasciculul LED.
Perioada de garantie este de 3 ani.
| Unghiul fasciculului | 120° |
|---|---|
| Locul de aplicare | de interior |
| Curent nominal | 150 mA |
| Cicluri de pornire/oprire | 20000 |
| Reglabil | nu |
| Conținut de mercur | Nu conţine |
| Înălţime | 330 mm |
| Lăţime | 330 mm |
| Adâncime | 70 mm |
| Tehnologie | LED |
| CRI Min | Ra 80 |
| CRI Max | Ra 88 |
| Interfață de intrare | Bloc terminal |
| Material difuzor | Policarbonat (PC) |
| Materialul carcasei | ABS |
| Greutate netă unitară | 880g |
